Oscars 2015: els guanyadors

Julianne Moore i Eddie Redmayne han estat guardonats amb el premi al millor actor i actriu

23.02.2015 | 08:21
Oscars 2015: els guanyadors

MILLOR PEL·LíCULA: Birdman

Candidates

El francotirador

Boyhood

El gran hotel Budapest

The Imitation Game

Selma

La teoría del todo

Whiplash

MILLOR ACTRIU: Julianne Moore, Siempre Alice

Candidates

Marion Cotillard, Dos días, una noche

Felicity Jones, La teoría del todo

Rosamund Pike, Perdida

Reese Witherspoon, Alma salvaje

MILLOR ACTOR: Eddie Redmayne, La teoría del todo

Candidats

Steve Carell, Foxcatcher

Bradley Cooper, El francotirador

Benedict Cumberbatch, The Imitation Game

Michael Keaton, Birdman

MILLOR DIRECTOR: Alejandro G. Iñárritu, Birdman

Candidats

Richard Linklater, Boyhood

Bennett Miller, Foxcatcher

Wes Anderson, El gran hotel Budapest

Morten Tyldum, The Imitation Game

MILLOR GUIÓ ADAPTAT: The Imitation Game, Graham Moore

Candidates

El francotirador, Jason Hall

Puro vicio, Paul Thomas Anderson

La teoría del todo, Anthony McCarten

Whiplash, Damien Chazelle

MILLOR GUIÓ ORIGINAL: Birdman, Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. y Armando Bo

Candidates

Boyhood, Richard Linklater

Foxcatcher, Max Frye y Dan Futterman

El gran hotel Budapest, Wes Anderson y Hugo Guinnesy

Nightcrawler, Dan Gilroy

MILLOR BANDA SONORA: El gran hotel Budapest, Alexandre Desplat

Candidates

The Imitation Game, Alexandre Desplat

Interstellar, Hans Zimmer

Mr. Turner, Gary Yershon

La teoría del todo, Jóhann Jóhannsson

MILLOR CANÇÓ: Glory de Selma, John Stephens y Lonnie Lynn

Candidates

Everything is awesome de La LEGO película, Shawn Patterson

I'm not gonna miss you de Glenn Campbell: All be me, Glen Campbell y Julian Raymond

Lost stars de Begin Again, Gregg Alexander y Danielle Brisebois

Grateful de Beyond the Lights, Diane Warren

MILLOR DOCUMENTAL: Citizenfour, Laura Poitras, Mathilde Bonnefoy y Dirk Wilutzky

Candidats

Finding Vivian Maier, John Maloof y Charlie Siskel

Last Days in Vietnam, Rory Kennedy y Keven McAlester

La sal de la tierra, Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado y David Rosier

Virunga, Orlando von Einsiedel y Joanna Natasegara

MILLOR MUNTATGE: Whiplash, Tom Cross

Candidates

El francotirador, Joel Cox y Gary D. Roach

The Imitation Game, William Goldenberg

El gran hotel Budapest, Barney Pilling

Boyhood, Sandra Adair

MILLOR FOTOGRAFIA: Birdman, Emmanuel Lubezki

Candidates

El gran hotel Budapest, Robert Yeoman

Ida, Lukasz Zal and Ryszard Lenczewski

Mr. Turner, Dick Pope

Invencible, Roger Deakins

MILLOR DISSENY DE PRODUCCIÓ: El gran hotel Budapest, Adam Stockhausen y Anna Pinnock

Candidates

The Imitation Game, Maria Djurkovic y Tatiana Macdonal

Interestelar, Nathan Crowley y Gary Fettis

Into the Woods, Dennis Gassner y Anna Pinnock

Mr. Turner, Suzie Davies y Charlotte Watt

MILLOR PEL·LÍCULA ANIMADA: Big Hero 6

Candidates

Los Boxtrolls

Song of the Sea

El cuento de la princesa Kaguya

Cómo entrenar a tu dragón 2


MILLOR CURTMETRATGE ANIMAT: Buenas migas

Candidats

The Bigger Picture

The Dam Keeper

Me and My Moulton

A Single Life


MILLORS EFECTES VISUALS: Interstellar, Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter y Scott Fisher

Candidates

Capitán América: El soldado de invierno, Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill and Dan Sudick

Guardianes de la Galaxia, Stephane Ceretti, Nicolas Aithadi, Jonathan Fawkner y Paul Corbould

X-Men: Días del futuro pasado, Richard Stammers, Lou Pecora, Tim Crosbie y Cameron Waldbauer

El amanecer del planeta de los simios, Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett y Erik Winquist


MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT: Patricia Arquette, Boyhood

Candidates

Laura Dern, Alma salvaje

Keira Knightley, The Imitation Game

Emma Stone, Birdman

Meryl Streep, Into the Woods


MILLOR EDICIÓ DE SO: El francotirador, Alan Robert Murray y Bub Asman

Candidates

Birdman, Martin Hernández y Aaron Glascock

El Hobbit: La batalla de los cinco ejércitos, Brent Burge y Jason Canovas

Interstellar, Richard King

Invencible, Becky Sullivan and Andrew DeCristofaro


MILLOR MESCLA DE SO: Whiplash, Craig Mann, Ben Wilkins y Thomas Curley

Candidates

El francotirador, John Reitz, Gregg Rudloff y Walt Martin

Birdman, Jon Taylor, Frank A. Montaño y Thomas Varga

Interstellar, Gary A. Rizzo, Gregg Landaker y Mark Weingarten

Invencible, Jon Taylor, Frank A. Montaño y David Lee


MILLOR CURT DOCUMENTAL: Crisis Hotline

Candidats

Joanna

Our Curse

The Reaper

White Earth


MILLOR CURTMETRATGE: The Phone Call

Candidats

Aya

Boogaloo and Graham

Burter Lamp

Parvaneh


MEJOR PEL·LÍCULA DE PARLA NO ANGLESA: Ida

Candidates

Leviatán

Mandarinas

Timbuktu

Relatos salvajes


MILLOR MAQUILLATGE I PERRUQUERIA: El gran hotel Budapest, Frances Hannon y Mark Coulier

Candidates

Foxcatcher, Bill Corso y Dennis Liddiard

Guardianes de la Galaxia, Elizabeth Yianni-Georgiou y David White


MILLOR VESTUARI: El gran hotel Budapest, Milena Canonero

Candidates

Puro vicio, Mark Bridges

Into the Woods, Colleen Atwood

Maléfica, Anna B. Sheppard y Jane Clive

Mr. Turner, Jacqueline Durran


MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT: J. K. Simmons, Whiplash

Candidats

Robert Duvall, El juez

Ethan Hawke, Boyhood

Edward Norton, Birdman

Mark Ruffalo, Foxcatcher

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Estrelles Michelin 2017

Millors gorgues de Girona

Tots els restaurants amb estrella Michelin 2017

La Guia Michelin 2017 serà presentada aquest dimecres al Mas Marroch de Girona. Hi assistiran tots els cuiners de restaurants amb dues i tres estrelles Michelin


Notes de tall 2017

Notes de tall 2017

Consulta el llistat de totes les notes d'accés a les carreres de les universitats catalanes. 

 

Cartellera a Girona

Tots els cinemes de Girona

Tots els cinemes de Girona

Consulta la cartellera a Girona, Salt, Olot, Ripoll, Platja d'Aro i Salt. Tot el cinema de Girona

 
Enllaços recomanats: Premis cinema