"
Carnaval

Agenda de Carnaval: dissabte 10 de febrer

Diversos municipis gironins celebren actes de Carnaval aquest dissabte

09-02-2018Meneame

DDG LA BISBAL D'EMPORDÀ

16.30 h - Animació infantil a càrrec de Jordi Pacheco i xocolatada a la plaça del castell
18.00 h - Cercavila: carrer de Santa Maria del Puig, Plaça Major, carrer Alta Riera, plaça Llibertat, carrer la Canonja, Germans Sitjar, Pella i Forgas, Sant Jaume, Plaça Major, carrer Santa Maria del Puig i plaça del Castell.

L'ESCALA

16.00 h - Cercavila de disfresses Infantil pels carrers de la població
16.30 h - Xocolatada Popular al pati de l'escola Empúries
17.00 h - Ball d'animació infantil a càrrec d'Els Atrapasomnis
23.00 h - Ball de disfresses amb Disco Móbil i Overdose Band

LLANÇÀ

16.00 h - Concentració de carrosses i comparses infantils amb la batucada Els Tambors del Cap de Creus, a l'aparcament del port.
16.30 h - Sortida de la rua infantil: Castellar, Av. Pau Casals, Av. Europa, Gardissó, 8 de Març i envelat
Tot seguit - Música infantil amb Ambauka a l'envelat
22.30 h - Concentració de carrosses, comparses i disfresses a l'aparcament del port
23.00 h - Sortida de la rua popular amb la batucada Tramuntakada: Castellar, Av. Pau Casals, Av. Europa, Gardissó, 8 de Març i envelat.
00.30 h - Actuació de l'Orquestra Tropical i el Dj RKO a l'envelat

PALAMÓS

15.30 a 21.00 h - Gran Rua de Carnaval pels carrers de la població
23.30 h - Festa de Carnaval a la nau dels 50m

PLATJA D'ARO

11.00 h - Gran Rua de Carnaval de Carrosses i Comparses: exhibició a la plaça de la Sardana, Av. Cavall Bernat i Av. de s'Agaró.
16.00 h - Gran Rua de Carnaval a la plaça de la Sardana, Av. Cavall Bernat i Av. de s'Agaró
00.00 h - Ball popular amb The jukebox al Palau d'Esports i Congressos
01.30 h - Lliurament de Premis de la Gran Rua de Carnaval al Palau d'Esports i Congressos

SANTA COLOMA DE FARNERS

16.30 h - Rua de Carnestoltes pels carrers de la població
19.30 h - Entrega de premis de la rua al pavelló de la Nòria

SANT FELIU DE GUÍXOLS

11.00 h - Festa infantil i familiar amb l'espectacle de carrer itinerant «Il Criceto» de la Cia. Traüt i xocolatada popular al passeig del Mar (davant l´ajuntament), rambla A. Vidal i placeta Sant Joan

VIDRERES

17.00 h - Espectacle d'Animació Infantil amb la Xerinola d'en Rikus a la pista del Casino La Unió
18.00 h - Xocolatada Popular a càrrec del Grup d'Esplai Vidrerenc a la pista del Casino La Unió
21.00 h - Concert de l'Orquestra Jove de la Selva al Teatre Casino La Unió
23.00 h - Rua de Carnaval del Casino la Unió: sortida al c/Catalunya i recorregut pel centre de la vila

ROSES

16.00 h - al llarg de l´avinguda de Rhode, passada infantil. Tot seguit, a l´envelat de la plaça de Frederic Rahola, discomòbil infantil.
22.00 h - a la sala annexa de l´Espai Cultural La Ciutadella, ball amb David Magem.
23.00 h - a la pista annexa del Pavelló Municipal d´Esports, discomòbil Anarkia Sound.
00.00 h - a l´envelat de la plaça de Frederic Rahola, concert de la Banda del Coche Rojo

OLOT

16.00 - 40a edició del Carnestoltes infantil: des de la Plaça Clarà, sortirà la rua amb el rei i la reina del Carnestoltes, acompanyats dels grups de percussió Tam i Timbus. El seguici passarà pel carrer Mulleras fins a la plaça Major, on tindrà lloc el ball amb el grup Xiula.

 
BLANES
 
17.00 h - Festa Infantil i Juvenil amenitzada pel grup musical "Rovell d´Ou" i el seu espectacle "Tabasco que rasco", i nova edició del Concurs Infantil de Disfresses. 
22.30 h - Nit Jove del Carnaval amb les actuacions de "Club de las muñecas" i "Pelukas", i es tancarà amb DJ Send0, que punxarà ska, rock, punk, mestissatge i rumba. 

LLORET DE MAR

16.00 h - Rua de carnaval. Passeig Marítim –Av. Just Marlés –Av. del Rieral
23.30 h - Ball de les dones a l'Auditori Casino Costa Brava

TOSSA DE MAR

12.00 h -  al Carrer Peixeteries PREGÓ DE CARNESTOLTES i XXI CURSA DE DISFRESSES en record del primer guanyador de la Cursa, en Josep Roura, en "Xoxa". Final d'etapa al Bar Josep. Trofeu a la millor disfressa infantil i sènior.