25 de febrer de 2019
25.02.2019
Diari de Girona

Agenda d'actes de carnaval a l'Alt Empordà

Roses, l'Escala, Llançà, la Jonquera, Llers, Borrassà i l'Armentera ofereixen rues, balls i altres activitats

25.02.2019 | 11:21
Agenda d'actes de carnaval a l'Alt Empordà

ROSES
 

Dijous, 28 de febrer

22.00 h  Cercavila de benvinguda al Rei Carnestoltes,  des de la plaça Catalunya fins a la plaça Frederic Rahola
22.30 h Arribada del Rei Carnestoltes a l'envelat de la plaça de Frederic Rahola
Tot seguit Ball amb La Loca Histeria i Dijous Kuit amb la Joventut Rosinka a l'envelat de la plaça de Frederic Rahola 
 
Divendres, 1 de març
21.00 h  Passada del divendres L avinguda de rhode 
23.30 h  Ball amb Banda Neon i l'Orquestra Mitjanit L envelat plaça de Frederic Rahola
Tot seguit  Ball amb la discomòbil Sarau a la pista annexa del pavelló municipal d'esports
 
Dissabte, 2 de març
16.00 h  Passada infantil 
L avinguda de rhode 
Tot seguit  Discomòbil infantila l'envelat 
22.00 h   Ball amb Albert Paulo L sala annexa de l'espai cultural la ciutadella 
23.00 h  Ball amb la discomòbil Sarau  a la pista annexa pavelló municipal d'esports
00.00 h Concert d'Hotel Cochambre L envelat
 
Diumenge, 3 de març
12.00 h  Passada de petits i grans L avinguda de rhode 
18.00 h  Concert i ball amb l'Orquestra Selvatana L envelat 
19.15 h  Proclamació dels Reis i les Reines de la Gent Gran del Carnaval 2020 i lectura del Testament del Rei Carnestoltes 

L'envelat
Tot seguit  Ball amb l'Orquestra Selvatana L envelat
20.00 h  Proclamació del Rei i la Reina del Carnaval 2020 i del Rei i la Reina infantil i lliurament de premis del concurs de colles L plaça de sant pere
22.00 h  Discomòbil Sarau
La pista ennexa del pavelló municipal d'esports
 
Dilluns 4 de març
13.00 h  Arrossada popular al pavelló municipal d'esports 
18.30 h  Seguici mortuori del difunt Rei Carnestoltes, enterrament de la sardina i espectacle pirotècnic L des de la plaça de catalunya fins a la perola
 


LLANÇÀ

Divendres, 1 de març 
15:15 h Concentració i rua dels alumnes de la llar d'infants "El Patinet" i els alumnes del CEIP Pompeu Fabra pels carrers de la via

Dissabte, 2 de març
16:00 h Concentració de carrosses i comparses infantils
Sortida de la rua infantil i tot seguit música amb el grup d'animació infantil El Pot Petit
22.30h Concentració carrosses, comparses i disfresses
Sortida de la rua popular amb la participació de la batucada Tramuntakada
00.30 h Actuació Hey Pachucos i Dj Rko, a l'envelat

Diumenge, 3 de març
10.30h Esmorzar popular amb la Colla del Ranxo, a l'envelat (gratuït)
14.00h Ranxo popular (estofat de vedella, pa i vi) i tot seguit ball amb Andreu i Katy.

L'ESCALA

Dissabte 2 de març
16:00h Cercavila de disfresses infantil
16:30h Xocolatada popular al pati de l'Escola Empúries
17:00h Ball i animació infantil a càrrec de REGGAE PER XICS
23:00h Ball de disfresses a la Sala Polivalent  a càrrec THE JUKE BOX + DJ

Diumenge 3 de març
11:00h Gran Rua de Carnaval. Sortida Avinguda Girona
14:00h Dinar de carrosses i Comparses (entrades per participants de la rua)
16:00h Ball de disfresses a càrrec de BANDA NEON

Dilluns 4 de març
13:00h Dinar de Germanor (cal portar el dinar). Preu accés i cadira: 3€
16:00h Ball de Germanor

BORRASSÀ

Dissabte, 2 de març
16.00 h Rua pels carrers i places i xocolatada a la Sala de l'Ateneu
21.00 Sopar de Carnaval a la Sala de l'Ateneu
Ball amb disco Gres-K

LA JONQUERA


Divendres, 1 de març
15.15 h Rua de Carnaval CEIP J.Peñuelas del Rio Recorregut: Escola, Passeig del riu, Plaça nova, Plaça Ajuntament, c/Major, Giravolt, i escola. Organitza: CEIP J.Peñuelas del Río

Diumenge 3 de marc
11.45h Concentració de comparses a la Plaça darrera l'Església
12.00h Inici de la cercavila amb els Tambors i Xanquers de l'Albera
12.30 h Espectacle d'Animació Infantil: "Els Atrapasomnis" Lloc: carrer Major, davant de la Societat
14.00 h Dinar Popular Lloc: Sala de la Societat 1
7.00 h Ball de Carnaval amb l'Orquestra "WASA" a la Sala de la Societat

LLERS 

Dissabte 2 de març
24.00 H Festa de la Disfressa al centre recreatiu

Diumenge 3 de març
16.00 h Concentració de disfresses, comparses i carrosses a la zona esportiva del pavelló municipal. Cercavila pels carrers del poble i ball amb l'Orquestra Montecarlo.

L'ARMENTERA 

Dissabte 2 de març
15 h Neteja de la sèpia a l'escorxador municipal
17 h Passarel·la infantil, concurs de disfresses i actuació infantil a la sala nova a càrrec de Jaume Ibars. Xocolatada.

Diumenge 3 de març
13:00h Sardanes a la Pista
14:00 h Repartiment de la Sopa
16.00h Sardanes a la Pista

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook