09 de octubre de 2019
09.10.2019

Eleccions 10-N: totes les candidatures a Girona

Consulta totes les llistes electorals al Congrés i al Senat que es presenten a les comarques gironines

09.10.2019 | 15:57
Eleccions 10-N: totes les candidatures a Girona

Aquestes són les candidatures de tots els partits polítics que es presenten a les eleccions al Congrés i al Senat el pròxim 10 de novembre. Es tracta de les llistes provisionals publicades al Butlletí Oficial de l'Estat


CONGRÉS DELS DIPUTATS

Esquerra Republicana de Catalunya - ERC
1. Montserrat Bassa Coll.
2. Joan Margall Sastre.
3. Laia Cañigueral Olivé.
4. Eduard Coloma Boada.
5. Xènia Sala i Pareta.
6. David Pujol Bret.

Junts per Catalunya - JxCat
1. Joaquim Forn Chiariello.
2. Mariona Illamola Dausà (Ind.).
3. Sergi Miquel Valentí.
4. Marina Geli Fàbrega (Ind.).
5. Estefania (Fanny) Carabellido Bruns.
6. Ramón Cotarelo García (Ind.).

PSC-PSOE
1. Marc Lamuà Estañol.
2. Blanca Cercas Mena (Ind.).
3. José Manuel (Chema) Aliste Salís.
4. Laura Serrano Gálvez.
5. Antonio Jesús Lorente Estepa.
6. Olga Catalina Simarro Rojas.

ECP- Guanyem el Canvi
1. Laura López Domínguez.
2. M. Inmaculada Montrey Griñó.
3. Joan Salmerón Crosas.
4. Rubén Paz Martín.
5. Maria Monje Romaní.
6. Miguel Ernesto Gracia Moreno.

Candidatura d'Unitat Popular-Per la ruptura (CUP-PR)
1. Non Casadevall Sala.
2. Maria Besora Soler.
3. Daniel Cornellà Detrell.
4. Maria Roure Fabré.
5. Robert Sabater Costa.
6. Marta Guillaumes i Pibernat.

Ciutadans - Cs
1. Héctor Amelló Montiu.
2. Arantxa Granada de Caramany Bonet.
3. Pere Cuadros i Dilla.
4. Isabel Machado Rosa.
5. Elisabet Guillén Verdejo.
6. Enrique Porcar Valiño.

Partit Popular-PP
1. Alberto Mas Vilá.
2. Nicolás Alcántara Kühn.
3. Elisabet Cortés López.
4. Júlia Sala Esteban.
5. Meritxell Forment Garreta.
6. Manuel Escobar Yegua.

Vox
1. Ignasi Mulleras Vinzia.
2. Alberto Tarradas Paneque.
3. María Carmen Comas Viladot.
4. Verónica Nivia Giménez Castrege.
5. José Cartañá Pons.
6. Vanesa Guaita Granado

Pacma
1. Isabel Ramos Sierpes.
2. Ramón Torredemer Turu.
3. Aitziber Sáez de Buruaga Cousillas.
4. Ángel Rodríguez Vilagran.
5. Natàlia Fernández Blanco.
6. Manuel Ismael Santos Rueda.

Per un món més just (PUM+J)
1. Pau Bofill Sala.
2. María Noel Escardo Pereyra.
3. Óscar Jiménez Herrero.
4. Yuleidy Mora González.
5. Mariano Arcos Quevedo.
6. Lucía María Fátima Heredia Armada.

Partit Comunista del Poble de Catalunya (PCPC)
1. Miguel de la Cruz Astasio.
2. Tania Notario Calurano.
3. Alejandro Nieto Puig.
4. Gemma Luisa Gómez Bañón.
5. Woula Mballo Balde.
6. Jesica Serrate San Millan

Izquierda en positivo (IZQP)
1. Andrés Peñalver Bernardo.
2. María Fabiola Quilca Viracocha.
3. Richard Alpidio Peñafiel Vera.
4. Maritza Maribel Lema Barragán.
5. Rodolfo Miguel Veintimilla Zabala.
6. Rosa Gladys Chac Palma.

Escons en blanc (EB)
1. Antoni Ramon Boixaderas.
2. Maila Surisca Ramos (Ind.).
3. Ricard Guamis Tarruella (Ind.).
4. Marta Capdevila Fumado (Ind.).
5. Florenci Gisbert Lemonche (Ind.).
6. Sara Deulofeu Villanueva (Ind.).

Partit Comunista dels Treballadors de Catalunya (PCTC)
1. Adrià Moreno Sánchez.
2. Anna Portillo Cuberes.
3. Jorge Guisado Fradera.
4. Sonia Romero Otero.
5. Borja Gutiérrez Ruiz.
6. Cristina Girona Céspedes.

Recortes Cero-Grupo Verde
1. Rosa Estefanía Pérez Férnandez.
2. Juan Carlos Gonzalo Pérez.
3. Sandra Barba Olaiz.
4. Angel Casado Iglesias.
5. Francisca Cintas González.
6. Jordi Murgadella Solà.

SENAT

Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)
1. Jordi Martí Deulofeu.
2. Elisenda Pérez Esteve.
3. Josep Quintana Caralt.

Junts per Catalunya (JxCAT)
1. Josep Maria (Jami) Matamala Alsina.
2. Josep Maria Cervera Pinart.
3. Laura Karina Corsunsky Zeitune.

PSC-PSOE
1. Fernando Camas Roda (Ind.).
2. María Josefa (Pepa) Celaya Armisen.
3. Xavier Rangel Martínez.

Ciutadans (Cs)
1. Miriam Pujola Romero.
2. María Paz García Moreno.
3. Vito Vicente García Galán.

En Comú Podem-Guanyem el canvi (ECP-GUANYEM EL CANVI)
1. Gemma Triedo Salvador.
2. Marta Domènech Gràcia.
3. Wilder Alfonso Palacio Pineda.

Partit Popular (PP)
1. Maria Àngels Olmedo Delestal.
2. Daniel Ruíz Pérez.
3. Sebastián Mateo Herrero.

Partit Animalista contra el maltractament animal (PACMA)
1. Albert Benítez Hugas.
2. María Rosa Blasco Prim.

Per un món més just(PUM+J)
1. Elisabet Requena López.

VOX
1. Francisco Javier Domínguez García.

Partit Comunista del Poble de Catalunya (PCPC)
1. Esteban Huguet Pardo.

Izquierda en positivo(IZQP)
1. Jesús Osorio Hernández.

Escons en blanc (EB)
1. Roger Panadès Llorens.

Partit Comunista del Treballador de Catalunya (PCTC)
1. Àlex Martínez Ramos.

14. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)
1. Francesc Sergio Ibáñez Laffort.

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook