23 de febrer de 2015
23.02.2015

Oscars 2015: els guanyadors

Julianne Moore i Eddie Redmayne han estat guardonats amb el premi al millor actor i actriu

23.02.2015 | 08:21
Oscars 2015: els guanyadors

MILLOR PEL·LíCULA: Birdman

Candidates

El francotirador

Boyhood

El gran hotel Budapest

The Imitation Game

Selma

La teoría del todo

Whiplash

MILLOR ACTRIU: Julianne Moore, Siempre Alice

Candidates

Marion Cotillard, Dos días, una noche

Felicity Jones, La teoría del todo

Rosamund Pike, Perdida

Reese Witherspoon, Alma salvaje

MILLOR ACTOR: Eddie Redmayne, La teoría del todo

Candidats

Steve Carell, Foxcatcher

Bradley Cooper, El francotirador

Benedict Cumberbatch, The Imitation Game

Michael Keaton, Birdman

MILLOR DIRECTOR: Alejandro G. Iñárritu, Birdman

Candidats

Richard Linklater, Boyhood

Bennett Miller, Foxcatcher

Wes Anderson, El gran hotel Budapest

Morten Tyldum, The Imitation Game

MILLOR GUIÓ ADAPTAT: The Imitation Game, Graham Moore

Candidates

El francotirador, Jason Hall

Puro vicio, Paul Thomas Anderson

La teoría del todo, Anthony McCarten

Whiplash, Damien Chazelle

MILLOR GUIÓ ORIGINAL: Birdman, Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. y Armando Bo

Candidates

Boyhood, Richard Linklater

Foxcatcher, Max Frye y Dan Futterman

El gran hotel Budapest, Wes Anderson y Hugo Guinnesy

Nightcrawler, Dan Gilroy

MILLOR BANDA SONORA: El gran hotel Budapest, Alexandre Desplat

Candidates

The Imitation Game, Alexandre Desplat

Interstellar, Hans Zimmer

Mr. Turner, Gary Yershon

La teoría del todo, Jóhann Jóhannsson

MILLOR CANÇÓ: Glory de Selma, John Stephens y Lonnie Lynn

Candidates

Everything is awesome de La LEGO película, Shawn Patterson

I'm not gonna miss you de Glenn Campbell: All be me, Glen Campbell y Julian Raymond

Lost stars de Begin Again, Gregg Alexander y Danielle Brisebois

Grateful de Beyond the Lights, Diane Warren

MILLOR DOCUMENTAL: Citizenfour, Laura Poitras, Mathilde Bonnefoy y Dirk Wilutzky

Candidats

Finding Vivian Maier, John Maloof y Charlie Siskel

Last Days in Vietnam, Rory Kennedy y Keven McAlester

La sal de la tierra, Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado y David Rosier

Virunga, Orlando von Einsiedel y Joanna Natasegara

MILLOR MUNTATGE: Whiplash, Tom Cross

Candidates

El francotirador, Joel Cox y Gary D. Roach

The Imitation Game, William Goldenberg

El gran hotel Budapest, Barney Pilling

Boyhood, Sandra Adair

MILLOR FOTOGRAFIA: Birdman, Emmanuel Lubezki

Candidates

El gran hotel Budapest, Robert Yeoman

Ida, Lukasz Zal and Ryszard Lenczewski

Mr. Turner, Dick Pope

Invencible, Roger Deakins

MILLOR DISSENY DE PRODUCCIÓ: El gran hotel Budapest, Adam Stockhausen y Anna Pinnock

Candidates

The Imitation Game, Maria Djurkovic y Tatiana Macdonal

Interestelar, Nathan Crowley y Gary Fettis

Into the Woods, Dennis Gassner y Anna Pinnock

Mr. Turner, Suzie Davies y Charlotte Watt

MILLOR PEL·LÍCULA ANIMADA: Big Hero 6

Candidates

Los Boxtrolls

Song of the Sea

El cuento de la princesa Kaguya

Cómo entrenar a tu dragón 2


MILLOR CURTMETRATGE ANIMAT: Buenas migas

Candidats

The Bigger Picture

The Dam Keeper

Me and My Moulton

A Single Life


MILLORS EFECTES VISUALS: Interstellar, Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter y Scott Fisher

Candidates

Capitán América: El soldado de invierno, Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill and Dan Sudick

Guardianes de la Galaxia, Stephane Ceretti, Nicolas Aithadi, Jonathan Fawkner y Paul Corbould

X-Men: Días del futuro pasado, Richard Stammers, Lou Pecora, Tim Crosbie y Cameron Waldbauer

El amanecer del planeta de los simios, Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett y Erik Winquist


MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT: Patricia Arquette, Boyhood

Candidates

Laura Dern, Alma salvaje

Keira Knightley, The Imitation Game

Emma Stone, Birdman

Meryl Streep, Into the Woods


MILLOR EDICIÓ DE SO: El francotirador, Alan Robert Murray y Bub Asman

Candidates

Birdman, Martin Hernández y Aaron Glascock

El Hobbit: La batalla de los cinco ejércitos, Brent Burge y Jason Canovas

Interstellar, Richard King

Invencible, Becky Sullivan and Andrew DeCristofaro


MILLOR MESCLA DE SO: Whiplash, Craig Mann, Ben Wilkins y Thomas Curley

Candidates

El francotirador, John Reitz, Gregg Rudloff y Walt Martin

Birdman, Jon Taylor, Frank A. Montaño y Thomas Varga

Interstellar, Gary A. Rizzo, Gregg Landaker y Mark Weingarten

Invencible, Jon Taylor, Frank A. Montaño y David Lee


MILLOR CURT DOCUMENTAL: Crisis Hotline

Candidats

Joanna

Our Curse

The Reaper

White Earth


MILLOR CURTMETRATGE: The Phone Call

Candidats

Aya

Boogaloo and Graham

Burter Lamp

Parvaneh


MEJOR PEL·LÍCULA DE PARLA NO ANGLESA: Ida

Candidates

Leviatán

Mandarinas

Timbuktu

Relatos salvajes


MILLOR MAQUILLATGE I PERRUQUERIA: El gran hotel Budapest, Frances Hannon y Mark Coulier

Candidates

Foxcatcher, Bill Corso y Dennis Liddiard

Guardianes de la Galaxia, Elizabeth Yianni-Georgiou y David White


MILLOR VESTUARI: El gran hotel Budapest, Milena Canonero

Candidates

Puro vicio, Mark Bridges

Into the Woods, Colleen Atwood

Maléfica, Anna B. Sheppard y Jane Clive

Mr. Turner, Jacqueline Durran


MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT: J. K. Simmons, Whiplash

Candidats

Robert Duvall, El juez

Ethan Hawke, Boyhood

Edward Norton, Birdman

Mark Ruffalo, Foxcatcher

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Cartellera a Girona

Tots els cinemes de Girona

Tots els cinemes de Girona

Consulta la cartellera a Girona, Salt, Olot, Ripoll, Platja d'Aro i Salt. Tot el cinema de Girona

 
Enllaços recomanats: Premis cinema