19 de juny de 2019
19.06.2019
Diari de Girona
· DIA DE LA MÚSICA

Dia de la música a Girona: tots els concerts

Consulta el lloc i l'hora de totes les actuacions programades pel 21 de juny

19.06.2019 | 10:21
Dia de la música a Girona: tots els concerts

CIUTAT DE GIRONA



CENTRE CULTURAL LA MERCÈ


17-17.45 h. Escola de Música del Gironès

18-18.50 h. Preludi, Escola de Música

19-19.50 h. Escola Municipal de Música de Girona

20-20.50 h. Aula Musical

ESCENARI PLAÇA DELS JURATS


18-18.25 h. Bye Past (rock llatí)
José Sierra (guitarra acústica i veu), Josué Manzanares (guitarra solista i veus), Alejandro Almendares (baix), César Sierra (guitarra rítmica)

18.30-18.55 h. The Double Shame (rock)
Toni Brun (veu i guitarra), Carles Valderrama (guitarra), Xavi Brun (bateria), Marc Pérez (baix)

19-19.25 h. Dilema (pop/rock)
Sara Oliver (bateria), Laia Fandós (baix i veu), Anna Serra (veu), Mireia Pagès (teclats i veu), Arnau Grabolosa (guitarres i teclats)

19.30-19.55 h. She's Crazy (rock alternatiu)
Rubén Devesa (veu), Pere Font (guitarra), Jordi Masó (baix), Ignasi Carenys (bateria)
20-20.25 h. Jep Cua i La Banda (rock'n'roll/blues)
Josep Prats (guitarra i veu), Quim Jordà (guitarra), Lluc Bonet (bateria), Jordi Bonet (baix)

20.30-20.55 h. Veiculo Longo (rock)
David Martínez (veu i melòdica), Marc Pérez (baix i veu), Toni Brun (guitarra i veu), Xavi Brun (bateria i veu)

21-21.25 h. The Nuss (rock)
Javier Martín (guitarra solista), Matías Rodríguez (veu), Francisco Lázaro (guitarra), Miguel Angel Romera (bateria), Jordi Aranes (baix)

21.30-21.55 h. Van d Nit (rock)
Jordi Serra (guitarra), David Vilardell (guitarra), Carles Martí (bateria), Bartomeu Espuña (baix), Patrícia Revilla (veu) Joan Carles Buhigas (saxo)

22-22.25 h. Failovers (rock electrònic)
Claudia de Prado (veu i guitarra), Jordi Herranz (bateria/sampler)

22.30-22.55 h. Festucs (ska/ reggae)
Aleix Ochoa (guitarra), Arnau Sánchez (baix), Enric Bassacoma (bateria), Joan Martí (teclats), Marc Padilla (trombó), Oriol Ribas (trompeta), Pau Alarcón (veu i guitarra acústica)

23 h. Gambardella (psychedelic jazz/rock)
Oscar Altaba (bateria), Jaime L. Pantaleón (guitarra/sinte), Víctor Teller (baix)
Concert en col·laboració amb Orella Activa

ESCENARI SUNSET JAZZ CLUB


18-18.25 h. Rhythm Sisters Quintet
Patrícia Martín i Lia Bertran (veus), Lluís Rodríguez (guitarra), Albert Martínez (contrabaix), Miquel Casademont (bateria)

18.40-19.55 h. Joan's Friends
Joan Grabalosa (piano), Pau Antúnez (trompeta), Ernest Parro (veu i guitarra), Alix Levy (baix), Rubén Berengena (bateria), Víctor i Ari (veus)

19-19.55 h. Conjunt de Cant Modern – Escola de Música de Sant Gregori
Coordina Sabrina Banfi

20-20.55 h. Combos Espai Jazz Academy
Coordina David Poblete

21-21.25 h. Twins Jazz Quartet
Jordi de Vera (piano), Víctor Martín (guitarra), Gerard Amposta (baix), Albert Martín (bateria)

21.30-21.55 h. Catalonian Nights
Ferran Aledo (saxo), Carles Rovira (piano), Xavi Moya (guitarra), Carles Massallé (contrabaix), David Poblete (bateria)

22 h. Ramon Prats Trio
Cesc Adroher (guitarra), Marc Cuevas (contrabaix), Ramon Prats (bateria)

ESCENARI PLAÇA MERCADERS


17.30-18 h. Joan Ferrer (pop)
Joan Ferrer (guitarra i veu)

18.10-18.40 h. Tri-U (música clàssica)
Rosa Maria Abella (flauta), Josep Maria Perxes (clarinet), Bet Prats (violoncel)

18.50-19.20 h. Grup Vell Galligants (havaneres, cançons de taverna)
Jordi Vidal (veu), Miquel Gabarda (veu), Jaume Alcalà (guitarra i veu), Amós Perez (acordió)

19.30-20 h. Coral Musicandis (cançó popular i tradicional d'arreu)

20.10-20.40 h. Cor Mentha (estils diversos)
Roser Cornellà (veu), Cristina Gavilán (piano), Concepció Vidal (veu), Montse Seguí (veu), Anna Davant (veu), Ramon Abat (veu), Montse Masó (veu)

20.50-21.20 h. Cabotatge Havaneres (havaneres)
Montserrat Casanova (acordió), Carles Pastor (guitarra), Ramon Soto (veu), Toni García (veu)

ESCENARI RAMBLA (Punt de trobada)


17-17.30 h. Richard Barretin (pop-pock)
Rick Barrera (piano i guitarra)

17.40-18.10 h. Aisha Claren (pop-soul)
Clara (veu), Albert (guitarra), Ricard (guitarra)

18.20-18.50 h. Julia Cutler (pop)
Julia Cutler (guitarra i veu)

19-19.30 h. Harmony (folkrock)
Lila Glauberman (ukulele i veu), Albert Munné (guitarra acústica), Cisco B (baix)

19.40-20.10 h. 3 de 6 (versions acústiques)
Albert Cros (guitarra i veu), Pau Torrent (baix i veu), Meritxell Garriga (guitarra i veu)

20.20-20.50 h. Nora Ausellé (pop)
Nora Ausellé (piano, ukulele i veu)

21-21.30 h. Paràlisi del Somni (pop/rock acústic)
Daniel Ruiz (veu i teclat), Juan José Ruiz (veu i guitarra), Sergi Ruiz (violí), Bea Villacampa (violí)

21.40-22.10 h. Eduard Carreras (rock/blues/funk)
Eduard Carreras (guitarra i veu), Dani Sánchez (baix)

22.20-22.50 h. Les Marriterrànies (música alegre)
Marina Gil (guitarra i veu), Marina Martínez (percussió)

ESCENARI EUMES. ELECTRÒNICA (Parc Central – Estació Jove)


17 h. Roger Navarro

17.45 h. Judith Dj

18.30 h. William Klay

19.15 h. Canvi

20 h. Viviana Casanova

20.45 h. Ethnicus

ESCENARI PLAÇA DEL PALLOL


17-17.45 h. MaMaOm (mantres/música espiritual)
Carmen Jiménez (veu), Irya Gámez (veu i guitarra), Airun Espina (veu, daf i harmònium), Emerence Dierks (violoncel i veu), Josep Subirana (veu i guitarra espanyola), Ruel Anderson (percussió)

18-18.45 h. Banaku (rumba/latin)
Hugo Martínez (guitarra), Ana Cáceres (veu), Marc Pou (clarinet), Pati (cajón)

19-19.45 h. Rumba 4G (flamenc)
Txiqui García (educador), José Fernández (tècnic de so), Juan Amaya (cantant), Francisco Heredia (cantant), Juan Antonio Heredia (guitarra flamenca), Pedro Heredia (cajón), Baldomero Fernández (congues)

20-20.45 h. The New Flappers (grup vocal/swing)
Joana Giol (veu), Imma Viñals (veu), Ester García (veu), Glòria Viñals (veu), Marta Caballero (veu), Maria Arxer (veu), Núria Fernández (veu)

21-21.45 h. Girona Banda Band (banda de vent i percussió)

MÉS CONCERTS (OFF Dia de la Música)


Ateneu 24 de juny (C/ Ferreries Velles, 11)
21.30 h. Mendra (post-rock/hardcore)
22.30 h. The Llamps (psicodèlia/pop/rock)
Ho organitza: Ateneu 24 de juny i Soterrània 2019

Parc del Migdia
16-24 h.
Rise Up Crew meets Dub Soul Sound System (full crew)
Ho organitza: Rise Up Associació Reggae Girona

Parc de Vistalegre
16-24 h.
Music & Energy (electrònica)
Ho organitza: Associació Music & Energy

Porcus (Pl. Catalunya, 25)
16-20 h.
Nino Mister Dj (House)
Ho organitza: Porcus Group

El Cafè (c. Ciutadans, 1)
20 h.
Gazpacho (rumba)
Ho organitza: El Cafè

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook

Cartellera a Girona

Tots els cinemes de Girona

Tots els cinemes de Girona

Consulta la cartellera a Girona, Salt, Olot, Ripoll, Platja d'Aro i Salt. Tot el cinema de Girona

 
L'últim El més llegit