Un total de 37 municipis de la demarcació de Girona ja compten amb els resultats de les eleccions municipals del 26 de maig sobre la taula en tenir tan sols una candidatura, segons consta en el Butlletí Oficial de la Província (BOP) de Girona. Per tant, ja saben qui serà el seu alcalde i s'estalviaran els nervis en el moment de fer el recompte final de vots el proper diumenge.
Albons
Joan Hostenchs Doñabeitia (Junts per Catalunya)
Argelaguer
Artur Ginesta i Rambla (Independents per Argelaguer)
L'Armentera
Narcís Isern Serra (Junts per l'Armentera)
Borrassà
Ferran Roquer i Padrosa (Junts per Borrassà)
Cabanelles
Martí Espigulé i Vallmajó (Junts per Cabanelles)
Cistella
Enric Gironella Colomer (Junts per Cistella)
Colera
Lluis Bosch Rebarter (Junts per Colera)
Espolla
Carles Lagresa i Felip (Compromesos amb Espolla i AM)
Fontanals de Cerdanya
Ramon Chia i Galvez (Fontanals de Cerdanya i AM)
Garrigàs
Pilar Bosch Bech (Junts per Garrigàs)
Lladó
Joaquim Tremoleda i Trilla (ERC i AM)
Llanars
Amadeu Rosell i Martí (ERC i AM)
Madremanya
Albert Peracaula i Boschsacoma (Ind. per Madremanya i AM)
Maià de Montcal
Joan Gainza i Agustí (Junts per Maià de Montcal i Dosquers)
Molló
Josep Coma i Guitart (Junts per Molló)
Montagut i OIx
Monica Boix Pages (Som Montagut i Oix)
Ordis
Anna Torrentà Costa (ERC i AM)
Palau-Sator
Joan Sabrià Giralt (ERC i AM)
Palol de Revardit
Jordi Xargay i Congost (Junts per Catalunya)
Parlavà
Joaquim Sabrià Pujol (ERC i AM)
La Pera
Oriol Balliu Castanyer (Assemblea Municipal La Pera i AM)
Les Planes d'Hostoles
Eduard Llorà i Cullet (Junts per Catalunya)
Riumors
Josep Maria Padrosa Gorgot (Ind. per Riumors - Ind. per Catalunya)
Rupià
Daniel Serrano Torró (Agrupació d'Electors Som Rupià)
Sales de Lierca
Miquel Palomeras Anglada (Agrupats per Treballar per Sales-Candidatura de Progrés)
Sant Jaume de Llierca
Jordi Cargol i Cros (Junts per Catalunya-Sant Jaume de Llierca)
Sant Joan de Mollet
Ramon Costa i Palomeras (Junts per Mollet i AM)
Sant Julià del Llor i Bonmatí
Marc García i Nadal (Grup Ind. de Sant Julià del L. i B. i AM)
Santa Llogaia d'Àlguema
Mireia Pimentel Lopez (Junts per Santa Llogaia)
Sant Miquel de Fluvià
Angel Posas i Agulló (Ind. per Sant Miquel de Fluvià-Candidatura de Progrés)
Terrades
Isidre Felip Isern (Junts per Terrades)
La Vall de Bianya
Santi Reixach i Garriga (Junts per Catalunya)
Verges
Ignasi Sabater Poch (Junts fem Poble)
Vilabertran
Martí Armadà i Pujol (ERC i AM)
Vilallonga de Ter
Monica Bonsom Pastoret (Junts per Vilallonga de Ter)
Vilamacolum
Jordi Claparols Pagès (Independents per Vilamacolum i AM)
Vilamalla
Carlos Alvarez i Gonzalez (Junts per Vilamalla)