Una bicicleta té prioritat en un pas de vianants?

05-12-2013Meneame

Bona tarda La meva pregunta és refereix a si una bicicleta muntada pel seu usuari, té dret en un pas de vianants, respecte a un vehicle, sigui cotxe, ciclomotor, moto o fins i tot d´una bicicleta, que circulin pel qualsevol vial rodat, per no entrar en el tema voreres... Un cíutadà indignat. Gràcies.

Benvolgut/a, aquesta qüestió es resol a l’article 64 del Reglament General de Circulació, el qual estableix que un ciclista només tindria prioritat de pas, respecte d'un vehicle a motor, en el cas que el ciclista circulés per un carril bici o un pas per a ciclistes degudament senyalitzats.

Joel MAÑAS SERRA
Advocat
PRAT SÀBAT ADVOCATS, S.L.P.