He d´avisar amb dos mesos d´antelació si vull rescindir un contracte d´una assegurança?

21-11-2014Meneame

És veritat que he d'avisar amb dos mesos d'antelació si vull rescindir un contracte d'una assegurança? Puc fer alguna cosa per modificar les condicions del contracte i així que estiguin obligats a rescindir-ho?

L´article 22 de la Llei del Contracte d´Assegurances estableix que l´oposició a la pròrroga del contracte d´assegurances s´ha de realitzar amb dos mesos d´antelació a la finalització de l´assegurança.

Miquel GARCIAS MIQUEL
Advocat
PRAT SÀBAT ADVOCATS