Al rebut del lloguer tmb m´afegeixen l´aigua i la llum . És correcte d´aquesta manera?

19-11-2015Meneame

Al rebut del lloguer tmb m'afegeixen l'aigua i la llum quan pertoca. haig de demanar que ho facin per separat o es correcte d'aquesta manera.

L’article 17.4 de la Llei d’Arrendaments Urbans estableix que el rebut del lloguer ha de determinar separadament les quantitats abonades pels diferents conceptes, a més de la renda en vigor.

Miquel GARCIAS MIQUEL
Advocat
PRAT SÀBAT ADVOCATS