Resultats i calendari de Clasificació Mundial de Básquet 2019

Grup I

Jornada 1ª

14.09.2018
14/09 Ucrania 76 - 65 España Fi
14/09 Letonia 85 - 74 Eslovenia Fi
14/09 Turquía 79 - 69 Montenegro Fi

Jornada 2ª

17.09.2018
17/09 España 85 - 82 Letonia Fi
17/09 Eslovenia 77 - 86 Turquía Fi
17/09 Montenegro 90 - 84 Ucrania Fi

Jornada 3ª

29.11.2018
29/11 Turquía   -   España 17:00h.
29/11 Ucrania   -   Eslovenia 18:00h.
29/11 Letonia   -   Montenegro 18:30h.

Jornada 4ª

02.12.2018
02/12 Eslovenia   -   Letonia 17:00h.
02/12 España   -   Ucrania 18:00h.
02/12 Montenegro   -   Turquía 19:00h.

Jornada 5ª

22.02.2019
22/02 Letonia   -   España -:-
22/02 Ucrania   -   Montenegro -:-
22/02 Turquía   -   Eslovenia -:-

Jornada 6ª

25.02.2019
25/02 España   -   Turquía -:-
25/02 Montenegro   -   Letonia -:-
25/02 Eslovenia   -   Ucrania -:-

Classificació del grup I en la jornada 2ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 España 15 8 7 1 647 589 (+58)
2 Turquía 14 8 6 2 602 535 (+67)
3 Letonia 13 8 5 3 644 612 (+32)
4 Montenegro 12 8 4 4 613 606 (+7)
5 Ucrania 12 8 4 4 600 605 (-5)
6 Eslovenia 10 8 2 6 635 663 (-28)

Grup J

Jornada 1ª

14.09.2018
14/09 Holanda 59 - 74 Hungria Fi
14/09 Croacia 83 - 84 Lituania Fi
14/09 Italia 101 - 82 Polonia Fi

Jornada 2ª

17.09.2018
17/09 Hungria 63 - 69 Italia Fi
17/09 Lituania 95 - 93 Holanda Fi
17/09 Polonia 79 - 74 Croacia Fi

Jornada 3ª

29.11.2018
29/11 Croacia   -   Hungria 18:00h.
29/11 Holanda   -   Polonia 20:00h.
29/11 Italia   -   Lituania 20:15h.

Jornada 4ª

02.12.2018
02/12 Hungria   -   Holanda 16:00h.
02/12 Lituania   -   Croacia 18:30h.
02/12 Polonia   -   Italia 20:15h.

Jornada 5ª

22.02.2019
22/02 Holanda   -   Lituania -:-
22/02 Croacia   -   Polonia -:-
22/02 Italia   -   Hungria -:-

Jornada 6ª

25.02.2019
25/02 Lituania   -   Italia -:-
25/02 Polonia   -   Holanda -:-
25/02 Hungria   -   Croacia -:-

Classificació del grup J en la jornada 2ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Lituania 16 8 8 0 691 528 (+163)
2 Italia 14 8 6 2 644 549 (+95)
3 Polonia 12 8 4 4 597 585 (+12)
4 Hungria 12 8 4 4 551 549 (+2)
5 Croacia 11 8 3 5 588 582 (+6)
6 Holanda 11 8 3 5 585 585 (0)

Grup K

Jornada 1ª

13.09.2018
13/09 Bulgaria 74 - 68 Francia Fi
13/09 República Checa 80 - 78 Rusia Fi
13/09 Finlandia 85 - 81 Bosnia Herzegovina Fi

Jornada 2ª

16.09.2018
16/09 Francia 73 - 67 Finlandia Fi
16/09 Rusia 77 - 73 Bulgaria Fi
16/09 Bosnia Herzegovina 80 - 85 República Checa Fi

Jornada 3ª

30.11.2018
30/11 República Checa   -   Francia 18:00h.
30/11 Finlandia   -   Rusia 18:00h.
30/11 Bulgaria   -   Bosnia Herzegovina 18:00h.

Jornada 4ª

03.12.2018
03/12 Rusia   -   República Checa 17:30h.
03/12 Francia   -   Bulgaria 19:00h.
03/12 Bosnia Herzegovina   -   Finlandia 19:00h.

Jornada 5ª

22.02.2019
22/02 Finlandia   -   Francia -:-
22/02 Bulgaria   -   Rusia -:-
22/02 República Checa   -   Bosnia Herzegovina -:-

Jornada 6ª

25.02.2019
25/02 Francia   -   República Checa -:-
25/02 Rusia   -   Bulgaria -:-
25/02 Bosnia Herzegovina   -   Finlandia -:-

Classificació del grup K en la jornada 2ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Francia 15 8 7 1 620 518 (+102)
2 República Checa 15 8 7 1 629 583 (+46)
3 Rusia 12 8 4 4 611 581 (+30)
4 Finlandia 12 8 4 4 605 603 (+2)
5 Bulgaria 11 8 3 5 613 621 (-8)
6 Bosnia Herzegovina 10 8 2 6 561 651 (-90)

Grup L

Jornada 1ª

13.09.2018
13/09 Estonia 43 - 86 Alemania Fi
13/09 Israel 80 - 85 Georgia Fi
13/09 Grecia 70 - 63 Serbia Fi

Jornada 2ª

16.09.2018
16/09 Georgia 85 - 86 Grecia Fi
16/09 Alemania 112 - 98 Israel Fi
16/09 Serbia 91 - 65 Estonia Fi

Jornada 3ª

30.11.2018
30/11 Israel   -   Serbia 13:00h.
30/11 Grecia   -   Alemania 18:00h.
30/11 Estonia   -   Georgia 18:00h.

Jornada 4ª

03.12.2018
03/12 Georgia   -   Israel 16:00h.
03/12 Alemania   -   Estonia 20:00h.
03/12 Serbia   -   Grecia 20:15h.

Jornada 5ª

22.02.2019
22/02 Israel   -   Alemania -:-
22/02 Estonia   -   Serbia -:-
22/02 Grecia   -   Georgia -:-

Jornada 6ª

25.02.2019
25/02 Alemania   -   Grecia -:-
25/02 Serbia   -   Israel -:-
25/02 Georgia   -   Estonia -:-

Classificació del grup L en la jornada 2ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Alemania 16 8 8 0 706 555 (+151)
2 Grecia 16 8 8 0 669 580 (+89)
3 Serbia 13 8 5 3 668 584 (+84)
4 Georgia 11 8 3 5 630 661 (-31)
5 Israel 11 8 3 5 616 655 (-39)
6 Estonia 10 8 2 6 523 636 (-113)

Buscador de deportes