Diari de Girona » Esports » Bàsquet » Eurocup » Lliga prèvia

Resultats i calendari de l'Eurocup

Grup A

Jornada 1ª

02.10.2018 - 03.10.2018
02/10 Galatasaray 84 - 73 Andorra Fi
02/10 Estrella Roja 88 - 73 Ratiopharm Ulm Fi
03/10 Germani Brescia 68 - 80 AS Monaco Fi

Jornada 2ª

10.10.2018
10/10 Ratiopharm Ulm 103 - 92 Galatasaray Fi
10/10 AS Monaco 63 - 66 Estrella Roja Fi
10/10 Andorra 110 - 91 Germani Brescia Fi

Jornada 3ª

16.10.2018
16/10 Galatasaray 84 - 76 Germani Brescia Fi
16/10 Estrella Roja 85 - 79 Andorra Fi
16/10 Ratiopharm Ulm 65 - 75 AS Monaco Fi

Jornada 4ª

24.10.2018
24/10 Galatasaray 85 - 86 AS Monaco Fi
24/10 Andorra 103 - 95 Ratiopharm Ulm Fi
24/10 Germani Brescia 69 - 61 Estrella Roja Fi

Jornada 5ª

30.10.2018 - 31.10.2018
30/10 Estrella Roja 87 - 57 Galatasaray Fi
30/10 Ratiopharm Ulm 83 - 82 Germani Brescia Fi
31/10 AS Monaco 81 - 73 Andorra Fi

Jornada 6ª

07.11.2018
07/11 Ratiopharm Ulm 95 - 80 Estrella Roja Fi
07/11 AS Monaco 80 - 86 Germani Brescia Fi
07/11 Andorra 95 - 87 Galatasaray Fi

Jornada 7ª

14.11.2018
14/11 Galatasaray 77 - 69 Ratiopharm Ulm Fi
14/11 Estrella Roja 75 - 91 AS Monaco Fi
14/11 Germani Brescia 73 - 79 Andorra Fi

Jornada 8ª

20.11.2018 - 21.11.2018
20/11 AS Monaco   -   Ratiopharm Ulm 19:45h.
20/11 Andorra   -   Estrella Roja 20:00h.
21/11 Germani Brescia   -   Galatasaray 20:30h.

Jornada 9ª

11.12.2018 - 12.12.2018
11/12 Ratiopharm Ulm   -   Andorra 18:30h.
12/12 Estrella Roja   -   Germani Brescia 19:00h.
12/12 AS Monaco   -   Galatasaray 19:45h.

Jornada 10ª

18.12.2018 - 19.12.2018
18/12 Andorra   -   AS Monaco 20:00h.
19/12 Galatasaray   -   Estrella Roja 18:00h.
19/12 Germani Brescia   -   Ratiopharm Ulm 20:30h.

Classificació del grup A en la jornada 7ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 AS Monaco 12 7 5 2 556 518 (+38)
2 Andorra 11 7 4 3 612 596 (+16)
3 Estrella Roja 11 7 4 3 542 527 (+15)
4 Ratiopharm Ulm 10 7 3 4 583 597 (-14)
5 Galatasaray 10 7 3 4 566 589 (-23)
6 Germani Brescia 9 7 2 5 545 577 (-32)

Grup B

Jornada 1ª

02.10.2018 - 03.10.2018
02/10 Alba Berlin 107 - 91 Tofas SC Bursa Fi
02/10 Arka Gdynia 73 - 80 Lokomotiv Kuban Fi
03/10 Limoges CSP Elite 82 - 68 Cedevita Fi

Jornada 2ª

10.10.2018
10/10 Lokomotiv Kuban 82 - 64 Limoges CSP Elite Fi
10/10 Tofas SC Bursa 96 - 79 Arka Gdynia Fi
10/10 Cedevita 75 - 73 Alba Berlin Fi

Jornada 3ª

17.10.2018
17/10 Lokomotiv Kuban 95 - 72 Tofas SC Bursa Fi
17/10 Arka Gdynia 61 - 78 Cedevita Fi
17/10 Limoges CSP Elite 93 - 102 Alba Berlin Fi

Jornada 4ª

23.10.2018 - 24.10.2018
23/10 Alba Berlin 82 - 68 Arka Gdynia Fi
23/10 Limoges CSP Elite 89 - 81 Tofas SC Bursa Fi
24/10 Cedevita 81 - 85 Lokomotiv Kuban Fi

Jornada 5ª

31.10.2018
31/10 Lokomotiv Kuban 75 - 83 Alba Berlin Fi
31/10 Tofas SC Bursa 94 - 89 Cedevita Fi
31/10 Arka Gdynia 87 - 78 Limoges CSP Elite Fi

Jornada 6ª

07.11.2018
07/11 Lokomotiv Kuban 96 - 72 Arka Gdynia Fi
07/11 Tofas SC Bursa 101 - 106 Alba Berlin Fi
07/11 Cedevita 91 - 71 Limoges CSP Elite Fi

Jornada 7ª

13.11.2018 - 14.11.2018
13/11 Arka Gdynia 77 - 87 Tofas SC Bursa Fi
14/11 Alba Berlin 102 - 109 Cedevita Fi
14/11 Limoges CSP Elite 64 - 72 Lokomotiv Kuban Fi

Jornada 8ª

21.11.2018
21/11 Tofas SC Bursa   -   Lokomotiv Kuban 18:00h.
21/11 Cedevita   -   Arka Gdynia 19:30h.
21/11 Alba Berlin   -   Limoges CSP Elite 20:00h.

Jornada 9ª

11.12.2018 - 12.12.2018
11/12 Tofas SC Bursa   -   Limoges CSP Elite 18:00h.
11/12 Arka Gdynia   -   Alba Berlin 20:30h.
12/12 Lokomotiv Kuban   -   Cedevita 18:00h.

Jornada 10ª

18.12.2018 - 19.12.2018
18/12 Cedevita   -   Tofas SC Bursa 20:00h.
19/12 Alba Berlin   -   Lokomotiv Kuban 20:15h.
19/12 Limoges CSP Elite   -   Arka Gdynia 20:30h.

Classificació del grup B en la jornada 7ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Alba Berlin 12 7 5 2 655 612 (+43)
2 Lokomotiv Kuban 11 6 5 1 513 445 (+68)
3 Cedevita 11 7 4 3 591 568 (+23)
4 Tofas SC Bursa 10 7 3 4 622 642 (-20)
5 Limoges CSP Elite 8 6 2 4 477 511 (-34)
6 Arka Gdynia 8 7 1 6 517 597 (-80)

Grup C

Jornada 1ª

02.10.2018 - 03.10.2018
02/10 Valencia B. 84 - 62 Asvel Lyon-Villeurbanne Fi
03/10 Zenit St. Petersburgo 91 - 80 Turk Telekom Fi
03/10 Dolmiti Energi Trento 82 - 73 Partizán B. Fi

Jornada 2ª

09.10.2018 - 10.10.2018
09/10 Partizán B. 89 - 82 Zenit St. Petersburgo Fi
09/10 Asvel Lyon-Villeurbanne 75 - 61 Dolmiti Energi Trento Fi
10/10 Turk Telekom 67 - 72 Valencia B. Fi

Jornada 3ª

16.10.2018 - 17.10.2018
16/10 Asvel Lyon-Villeurbanne 84 - 63 Turk Telekom Fi
17/10 Dolmiti Energi Trento 60 - 93 Zenit St. Petersburgo Fi
17/10 Valencia B. 79 - 71 Partizán B. Fi

Jornada 4ª

23.10.2018 - 24.10.2018
23/10 Partizán B. 78 - 89 Asvel Lyon-Villeurbanne Fi
23/10 Dolmiti Energi Trento 77 - 81 Turk Telekom Fi
24/10 Zenit St. Petersburgo 104 - 93 Valencia B. Fi

Jornada 5ª

30.10.2018 - 31.10.2018
30/10 Valencia B. 87 - 66 Dolmiti Energi Trento Fi
30/10 Asvel Lyon-Villeurbanne 89 - 68 Zenit St. Petersburgo Fi
31/10 Turk Telekom 77 - 72 Partizán B. Fi

Jornada 6ª

06.11.2018
06/11 Turk Telekom 81 - 75 Zenit St. Petersburgo Fi
06/11 Partizán B. 76 - 71 Dolmiti Energi Trento Fi
06/11 Asvel Lyon-Villeurbanne 73 - 69 Valencia B. Fi

Jornada 7ª

13.11.2018 - 14.11.2018
13/11 Dolmiti Energi Trento 79 - 77 Asvel Lyon-Villeurbanne Fi
14/11 Zenit St. Petersburgo 75 - 71 Partizán B. Fi
14/11 Valencia B. 101 - 83 Turk Telekom Fi

Jornada 8ª

20.11.2018 - 21.11.2018
20/11 Turk Telekom   -   Asvel Lyon-Villeurbanne 18:00h.
21/11 Zenit St. Petersburgo   -   Dolmiti Energi Trento 18:00h.
21/11 Partizán B.   -   Valencia B. 19:00h.

Jornada 9ª

11.12.2018 - 12.12.2018
11/12 Valencia B.   -   Zenit St. Petersburgo 20:30h.
11/12 Asvel Lyon-Villeurbanne   -   Partizán B. 20:30h.
12/12 Turk Telekom   -   Dolmiti Energi Trento 18:00h.

Jornada 10ª

18.12.2018 - 19.12.2018
18/12 Zenit St. Petersburgo   -   Asvel Lyon-Villeurbanne 18:00h.
18/12 Dolmiti Energi Trento   -   Valencia B. 20:30h.
19/12 Partizán B.   -   Turk Telekom 20:00h.

Classificació del grup C en la jornada 7ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Asvel Lyon-Villeurbanne 12 7 5 2 549 502 (+47)
2 Zenit St. Petersburgo 11 7 4 3 588 563 (+25)
3 Valencia B. 10 6 4 2 484 443 (+41)
4 Turk Telekom 9 6 3 3 449 471 (-22)
5 Partizán B. 9 7 2 5 530 555 (-25)
6 Dolmiti Energi Trento 9 7 2 5 496 562 (-66)

Grup D

Jornada 1ª

02.10.2018 - 03.10.2018
02/10 Lietuvos 80 - 72 Unicaja Fi
03/10 Fraport Skyliners 88 - 85 FIAT Turin Fi
03/10 Mornar Bar 74 - 97 Unics Kazan Fi

Jornada 2ª

09.10.2018 - 10.10.2018
09/10 Unicaja 91 - 64 Fraport Skyliners Fi
10/10 Unics Kazan 86 - 73 Lietuvos Fi
10/10 FIAT Turin 80 - 84 Mornar Bar Fi

Jornada 3ª

17.10.2018
17/10 Lietuvos 61 - 70 Fraport Skyliners Fi
17/10 Mornar Bar 85 - 96 Unicaja Fi
17/10 Unics Kazan 92 - 78 FIAT Turin Fi

Jornada 4ª

23.10.2018 - 24.10.2018
23/10 Unicaja 82 - 80 Unics Kazan Fi
24/10 Lietuvos 86 - 79 FIAT Turin Fi
24/10 Fraport Skyliners 98 - 75 Mornar Bar Fi

Jornada 5ª

31.10.2018
31/10 Unics Kazan 83 - 80 Fraport Skyliners Fi
31/10 Mornar Bar 69 - 92 Lietuvos Fi
31/10 FIAT Turin 104 - 105 Unicaja Fi

Jornada 6ª

06.11.2018 - 07.11.2018
06/11 FIAT Turin 75 - 85 Fraport Skyliners Fi
07/11 Unics Kazan 90 - 73 Mornar Bar Fi
07/11 Unicaja 95 - 76 Lietuvos Fi

Jornada 7ª

13.11.2018 - 14.11.2018
13/11 Lietuvos 81 - 87 Unics Kazan Fi
14/11 Fraport Skyliners 78 - 84 Unicaja Fi
14/11 Mornar Bar 86 - 83 FIAT Turin Fi

Jornada 8ª

21.11.2018
21/11 Fraport Skyliners   -   Lietuvos 19:30h.
21/11 FIAT Turin   -   Unics Kazan 20:30h.
21/11 Unicaja   -   Mornar Bar 20:45h.

Jornada 9ª

11.12.2018 - 12.12.2018
11/12 FIAT Turin   -   Lietuvos 20:30h.
12/12 Unics Kazan   -   Unicaja 18:00h.
12/12 Mornar Bar   -   Fraport Skyliners 19:00h.

Jornada 10ª

19.12.2018
19/12 Lietuvos   -   Mornar Bar 18:00h.
19/12 Fraport Skyliners   -   Unics Kazan 18:30h.
19/12 Unicaja   -   FIAT Turin 20:45h.

Classificació del grup D en la jornada 7ª

EQUIP Punts PJ PG PP PF PC (Dif)
1 Unics Kazan 13 7 6 1 615 541 (+74)
2 Unicaja 13 7 6 1 625 567 (+58)
3 Fraport Skyliners 11 7 4 3 563 554 (+9)
4 Lietuvos 10 7 3 4 549 558 (-9)
5 Mornar Bar 9 7 2 5 546 636 (-90)
6 FIAT Turin 7 7 0 7 584 626 (-42)

Grup E


Grup F

Buscador de deportes