DIVENDRES 25 D'OCTUBRE
DIVENDRES 25 D'OCTUBRE
Fira-mercat d'Alimentació Artesana
La Copa
Cercavila amb els gegants i capgrossos de Girona
17.30 h - Acte popular
Sortida de diferents punts de la ciutat
Cuina en família: Fem panallets
18.00 h - Taller
Centre Cívic Pont Major
Pluja de Capgrossos
19.30 h - Acte popular
Plaça del Vi
Ball de gegants i capgrossos de Girona
19.30 h - Acte popular
Plaça del Vi
Pregó de Fires, retrò de coets i anella de foc
20.00 h - Acte popular
Plaça del Vi
Miquel Peidro - Paisatges
20.15 h - Inauguració
Galeria d'Art El Claustre
Pregó de les Fires Populars
21.00 h - Acte popular
Carrer de les Ferreries Velles
Diazepunk + Rekovers + Poisson Heart - Fires Populars
21.30 h - Concert
Carrer de les Ferreries Velles
DISSABTE 26 D'OCTUBRE
DISSABTE 26 D'OCTUBRE
Matinades - Amb la Fal·lera Gironina
08.00 H - Acte popular
Plaça del Marquès de Camps
Mercat d'Intercanvi de la Lleona
09.00 h - Mercat
Plaça de Sant Feliu i carrer de Jaume Pons i Martí
Mercat de les flors
09.00 h - Mercat
Rambla de la Llibertat
Fira de Productes Artesans
09.00 h - Fira
Pont de Pedra
Neteja ecològica de la llar
10.00 h - JornadaEspai Marfà
24a Fira-mercat d'Alimentació i Artesania de Sant Narcís
10.00 h - Fira
La Copa
Música en família: cançons i jocs de falda
10.00 h - Taller
Centre Cívic Ter
Gimcana matemàtica - Festa Major dels Quatre Rius
10.00 h - Altres
Ateneu d'Acció Cultural
Girona Bombardejada - Itinerari conduït per David García Algilaga
11.00 h - Itinerari
Museu d'Història de Girona
Tastets de rugbi - Matinal esportiva
11.00 h - Esports
Parc de les Ribes del Ter
Tocajoc - Jocs tradicionals i populars catalans
11.30 h - Joc
Parc de Vista Alegre
Penjada de mosques i animació infantil
11.30 h - Acte popular
Plaça de l'Assumpció
La celiaquia per a familiars i amics. Com adaptar-se a les festes
11.30 h - Xerrada
Centre Cívic Ter
Reggae per Xics i Relat
12.00 h - Concert
Parc del Migdia
Matito i la gota d'aigua
12.00 h - Espectacle
Plaça de l'Assumpció
Partit de rugby Centenari del GEiEG
18.00 h - Esports
Complex esportiu GEiEG Palau
L'apuntador i altres símptomes - Núria Güell
19.00 h - Inauguració
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
Bàsquet Girona - Torrons Vicens. CB L'Hospitalet
19.00 h - Esports
Pavelló Municipal Girona-Fontajau
Orquestra Selvatana
19.00 h - Concert
Envelat de la plaça Miquel de Palol
Els Berros de la Cort + Joan Garriga - Nocturns de vetlla i revetlla
20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu
Ismael Serrano- Gira Todavía, celebració dels 20 anys de carrera
20.30 h - Concert
Auditori de Girona
La partida d'escacs - Stefan Zweig - Iván Morales - Jordi Bosch
20.30 h - Teatre
Teatre Municipal
Holy Sinners + Silverflame - Fires Populars
21.00 h - Concert
Carrer de les Ferreries Velles
Marcelo Mercadante Sexteto - Presentació del disc "La llave"
22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club
DIUMENGE 27 D'OCTUBRE
DIUMENGE 27 D'OCTUBRE
Gerunda Road
09.00 h - Esports
Carrer Roberto Bolaño
Mercat d'Alimentació Artesana
09.00 h - Fira
Rambla de la Llibertat
Visita guiada pels espais de la Guerra del Francès a Girona
10.00 h - Visita guiada
Plaça de Sant Domènech (davant Rectorat UdG)
Mercat d'intercanvi de productes de col·leccionisme
10.00 h - Mercat
Plaça de Catalunya
Gimcana fotogràfica - Festa Major dels Quatre Rius
10.00 h - Acte popular
Centre Cívic Pla de Palau
Inauguració de la 61a exposició filatèlica
11.00 h - Inauguració
Biblioteca de la Casa de Cultura
Les llegendes de Girona - A càrrec de la companyia de teatre La Minúscula
11.00 h - Visita teatralitzada
Plaça de Sant Feliu
8è Trofeu de Bèlit de Fires de Girona
11.30 h - Esports
Parc Central
Girona Plató - Visita guiada pels diferents espais on s'han fet rodatges a la ciutat de Girona
11.30 h - Visita guiada
Museu del Cinema
Diada Castellera - Amb els Marrecs de Salt, els Minyons de Terrassa i els Capgrossos de Mataró
11.30 h - Acte popular
Plaça del Vi
A la fresca - A càrrec d'Anna Confetti
12.00 h - Espectacle
Rambla de la Llibertat
Un passeig per la història de Sant Pere de Galligants
12.00 h - Visita teatralitzada
Monestir St. Pere de Galligants
Bisbal Jove
16.30 h - Sardanes
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
Girona Banda Band
17.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu
Els dies mentits - De Marta Aran / Sala Flyhard
18.00 h - Teatre
Sala La Planeta
Geometria - Roseland Musical
18.00 h - Espectacle
Teatre Municipal
Jovenívola de Sabadell
18.00 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol
Spar Citylift Girona - Campus Promete - Lliga Dia
18.00 h - Esports
Pavelló Municipal Girona-Fontajau
Yury Revich, violí i David Kadouch, piano
19.00 h - Concert
Auditori de Girona
DILLUNS 28 D'OCTUBRE
DILLUNS 28 D'OCTUBRE
Atraccions sostenibles
11.00 h - Altres
Plaça de Pere Calders
Atraccions sostenibles
11.00 h - Altres
Pista del carrer de Saragossa
Koko Jean & The Tonics
20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu
Teresa Pàmies, la llengua com a ofici - Conferència-concert de Big Mama Montse
20.00 h - Concert
Sala La Planeta
Fosques - Espectacle de dansa i circ
20.00 h i 21.30 h - Dansa
Centre Cultural La Mercè
Carmen 113
20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu
Jerusalem - Jez Butterworth / Julio Manrique
20.30 h - Teatre
Teatre Municipal
Omara Portuondo
20.30 h - Concert
Auditori de Girona
Orquestra Maravella
23.30 h - Concert
Envelat de la plaça Miquel de Palol
DIMARTS 29 D'OCTUBRE
DIMARTS 29 D'OCTUBRE
Inauguració de la 58a Fira de Mostres
09.45 h - Fira
Fira de Girona
Portes obertes al Museu d'Història dels Jueus
10.00 h - Portes obertes
Museu d'Història dels Jueus
Passejada pel Barri Vell amb els Capgrossos de Girona
10.30 h - Acte popular
Plaça de la Catedral
II Campionat de bitlles catalanes - Festa Major dels Quatre Rius
11.00 h - Esports
Pista de botxes/petanca de la Devesa
9a Jornada de Portes Obertes a l'Ajuntament de Girona
11.00 h - Acte institucional
Ajuntament de Girona
Missa pontifical de Sant Narcís
11.00 h - Acte institucional
Basílica de Sant Feliu
St Narcís Hot Shots
12.00 h - Concert
Sunset Jazz Club
Cobla La Principal de La Bisbal - Concert de Sant Narcís
12.00 h - Concert
Auditori de Girona
La Principal de la Bisbal
17.00 h - Sardanes
Plaça del Vi
Inauguració del nou espai LGTBI
17.00 h - Altres
2a Tarda de màgia itinerant al carrer de les Ballesteries
17.00 h - Altres
Carrer de les Ballesteries
Lliurament del premi Girona Orgullosa
18.00 h - Premi
Saló de Sessions de l'Ajuntament de Girona
Conta contes amb la Griselda i xocolatada - Fires Populars
18.00 h - Conte
Carrer de les Ferreries Velles
Concert de Joan Colomo
19.00 h - Concert
L'Estació Espai Jove
Havaneres amb Terra Endins
19.15 h - Concert
Escales de la Catedral
Rubén Berengena Trio & Enric Canada
22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club
DIMECRES 30 D'OCTUBRE
DIMECRES 30 D'OCTUBRE
Celebració del Dia de l'Agent Comercial - Fira de Mostres 2019
11.30 h - Altres
Fira de Girona
Fires en silenci - Atraccions adaptades acústicament i lumínicament a tots els nens i nenes amb necessitats especials
11.00 h - Altres
Parc de la Devesa
Jornada económica 2x1
17.00 h - Altres
Parc de la Devesa
Mirades i converses a l'entorn d'una fotografia de Valentí Fargnoli - Amb Pepa Balsach, Rosa Font i David Iglesias
18.00 h - Conversa
Museu d'Història de Girona (Sala d'Exposicions)
Agenda Llatinoamericana Mundial 2020 - A càrrec de Marco Aparicio Wilhelmi
19.30 h - Presentació
Centre Cívic Sant Narcís
DIJOUS 31 D'OCTUBRE
DIJOUS 31 D'OCTUBRE
Networking professional d'ocupació Girona - Fira de Mostres 2019
10.30 h - Conferència
Fira de Girona
Presentació conte "Adéu Casa"
17.30 h - Hora del conte
Centre Cívic Ter
Zombie Walk
19.00 h - Altres
Plaça del Vi
Actuació castellera amb els Xoriguers de la UdG
19.30 h - Acte popular
Pont de les Peixateries Velles
Xebi SF + Cala Vento
20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu
Un cos preciós per destruir - David Caño
20.00 h - Recital
Sala La Planeta
Uni Girona - Sopron Basket - Euroleague women
20.15 h - Esports
Pavelló Municipal Girona-Fontajau
Amaia
20.30 h - Concert
Auditori de Girona
Hotel - Cirque Éloize
20.30 h - Circ
Teatre Municipal
6a Caminada nocturna al Castell de Sant Miquel
21.30 h - Esports
Monestir de Sant Pere de Galligants
Baz Trio
22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club
DIVENDRES 1 DE NOVEMBRE
DIVENDRES 1 DE NOVEMBRE
Fira-mercat d'artesans, brocanters i antiquaris
09.00 h - Fira
Carrer de les Ballesteries
Fira-mercat d'artesans, brocanters i antiquaris
09.00 h - Fira
Plaça de Sant Feliu
Passejada de Fires
09.00 h - Altres
Ateneu D'Acció Cultural (ADAC)
Fira-mercat d'Alimentació
09.00 h - Fira
Carrer de Santa Clara
Fira-mercat d'Artesania
09.00 h - Fira
Carrer dels Ciutadans
Fira-mercat del Dibuix i Pintura
09.00 h - Fira
Plaça del Vi, pujada Pont de Pedra, rambla de la Llibertat i plaça de Catalunya
Marató de Donants de Sang de Girona - Festa Major dels Quatre Rius
10.00 h - Altres
Plaça de Catalunya
21è Torneig d'Escacs de Fires "Memorial Antoni Medinyà"
10.00 h - Esports
La Copa
Tastets de natura - A càrrec de la Sorellona
10.00 h - Altres
Parc de les Ribes del Ter
Projeccions especials de Fires. Projeccions contínues d'imatges d'arxiu - Projecció del documental sobre el Girona FC: Una ilusión gerundense
10.00 h - Projecció
Museu del Cinema
La Llanterna Màgica - A càrrec de Jordi Pujades
11.00 h - Espectacle
Rambla de Ramon Berenguer
Acte cívic en record dels difunts
11.00 h - Acte institucional
Cementiri Vell de Girona
79è Concurs de colles sardanistes de Girona
11.00 h - Sardanes
Plaça de Francesc Calvet i Rubalcaba
Ramonets + President Xai12.00 h - Concert
12.00 h - Concert
Parc del Migdia
La Bleda - Les vacances de Madame Roulotte
12.00 h - Espectacle
Plaça de l'U d'Octubre de 2017
Cor Maragall: celebració del 40è aniversari - Concert tradicional de Tots Sants
12.00 h - Concert
Auditori de Girona
Concurs d'arrossos - Festa Major dels Quatre Rius
13.00 h - Concurs
La Copa
5a Cursa de rutlles de la Rutlla i taller
16.00 h - Acte popular
Carrer de la Rutlla
Cobla Selvatana
16.30 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol
61è Concurs Individual de Sardanes Revesses de Girona
17.00 h - Sardanes
Auditori de la Mercè
Varosha - Mireia Calafell (poemes), Björt Rùnars (violoncel) i Nadia Sanmartin (projeccions)
18.00 h - Recital
Sala La Planeta
Cobla Montgrins
18.00 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol
Tipuaixí + Gatibu + TCN + Dj's - 8è Sant Pere Rock
19.00 h - Concert
Plaça de Sant Pere
Piotr Beczala, tenor
19.00 h - Concert
Auditori de Girona
Sextet Gerió - Piazzolissimo
20.30 h - Concert
Sunset Jazz Club
Pujada d'un pilar de 4 a les escales de la Catedral - A càrrec dels Marrecs de Salt
21.00 h - Acte popular
Escales de la Catedral
Drakofarra i 3r Corre-Xuixos
22.00 h - Acte popular
Escales de la Catedral
DISSABTE 2 DE NOVEMBRE
DISSABTE 2 DE NOVEMBRE
Trofeu de Fires de natació
09.30 h i 16.00 h - Esports
Complex Esportiu GEiEG Sant Ponç
Obrim el refugi antiaeri del jardí de la Infància
10.30 h - Portes obertes
Refugi antiaeri
Fes la teva Mosca
10.30 h - Taller
Plaça del Pallol
8a Baixada d'andròmines del S.XXI pel riu Onyar - Festa Major dels 4 Rius
11.00 h - Altres
Diferents ponts sobre el riu Onyar (entre plaça de Catalunya i plaça de Sant Feliu)
L'Oníric Món de Dins - A càrrec de la companyia Holoqué
11.30 h i 16.30 h - Titelles
Plaça de Santa Susanna
Audició de sardanes a Montilivi amb la Cobla Ciutat de Girona i castanyada
12.00 h - Sardanes
Plaça d'Enric Claudi Girbal i Nadal
Passejada de Fires de la Mula Baba i representació de titelles
12.00 h - Titelles
Plaça del Pallol
Xiula - Donem-li una volta al cos + Black Music Band
12.00 h - Concert
Parc del Migdia
8è Campionat de Botifarra Fires de Girona
15.00 h - Joc
Centre Cívic Ter
Sound Narcís - Reggae 100% Sound System
16.00 h - Concert
Plaça dels Jurats
Jocs per la llibertat - Fires Populars
18.00 h - Joc
Carrer de les Ferreries Velles
Estirada de corda amb acompanyament musical de Bufant Fort Street Band - Festa Major dels Quatre Rius
19.00 h - Acte popular
Carrer Nou
La Principal de La Bisbal
22.00 h - Concert
Envelat de la plaça Miquel de Palol
Morgat Morgat + Pau Vallvé
20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu
Carrer de Txernòbil - A partir del llibre
20.30 h - Teatre
Sala La Planeta
Mireia Vilalta - Fires Populars
21.00 h - Concert
Carrer de les Ferreries Velles
Jeremy Dumont Quintet feat. Godwin Louis
22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club
DIUMENGE 3 DE NOVEMBRE
DIUMENGE 3 DE NOVEMBRE
Portes obertes al Museu d'Història de Girona
10.30 h - Portes obertes
Museu d'Història de Girona
XXXVIII Trobada de gegants i bestiari de Girona i cercavila
10.00 h - Acte popular
Parc del Migdia
Portes obertes al Museu d'Art de Girona
10.00 h - Portes obertes
Museu d'Art
Portes obertes al Museu d'Història dels Jueus
10.00 h - Portes obertes
Museu d'Història dels Jueus
Portes Obertes al Museu del Cinema
10.00 h - Portes obertes
Museu del Cinema
Visitem l'exposició: Ooooh! - Francesc Dalmau i l'art de les il·lusions òptiques
11.30 h - Visita guiada
Museu del Cinema
Sepultures i epitafis: el retrat de la mort per a un record etern
12.00 h - Visita guiada
Museu d'Arqueologia de Catalunya
Cobla Selvatana
17.00 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol
Laika - Xirriquiteula Teatre
18.00 h - Teatre
Teatre Municipal
Castell de focs
20.00 h - Acte popular
Parc de les Ribes del Ter
Jazz Friends Band
20.30 h - Concert
Sunset Jazz Club