Puc denunciar un empresari que diu que ha tancat l´empresa...

11-07-2013Meneame

Hola, puc denunciar un empresari que diu que ha tancat l´empresa, que ha fet fora els treballadors i que està venent productes sense i.v.a.? I si és que sí com ho puc fer? Gracies.

La resposta a aquesta pregunta, sense més informació no se molt bé que vol saber. Per via penal únicament es podria condemnar a l’actor per l’article 305 del CP, encara que això habitualment ve instruït per Hisenda via Fiscalia, i per una denuncia a Hisenda. Per tant si vostè fa una denuncia a Hisenda per l’activitat que esta fent aquesta persona, els inspectors començaran una investigació i valoraran , si incompleix el que vostè manifesta.

Josep PRAT RIURÓ
Advocat
PRAT SÀBAT ADVOCATS