27 de març de 2019
27.03.2019
Diari de Girona
 
 

Consulta tots els candidats al Congrés per Girona

A les comarques gironines es presenten 15 llistes electorals

27.03.2019 | 14:14
Consulta tots els candidats al Congrés per Girona

Aquestes són les candidatures al Congrés en les eleccions generals del 28 d'abril

ERC-SOBIRANISTES
1. Montserrat Bassa Coll.
2. Joan Margall Sastre.
3. Laia Cañigueral Olivé.
4. Eduard Coloma Boada.
5. Xènia Sala Pareta.
6. David Pujol Bret.

JxCAT
1. Jaume Alonso-Cuevillas i Sayrol (Ind.).
2. Sergi Miquel i Valentí.
3. Marina Geli i Fàbrega (Ind.).
4. Estefania Carabellido i Bruns.
5. Teresa M.ª Casademont i Ruhí (Ind.).
6. Ramon Cotarelo i Garcia (Ind.).


PSC-PSOE
1. Marc Lamuà Estanyol.
2. Blanca Cercas Mena (Ind.).
3. José Manuel Aliste Salis.
4. Laura Serrano Gálvez.
5. Antonio Lorente Estepa.
6. Olga Simarro Rojas.

EN COMÚ PODEM-GUANYEM EL CANVI (ECP-GUANYEM EL CANVI)
1. Joan Luengo Sala.
2. Natividad Sánchez Arjona.
3. María Monje Romaní.
4. Jordi Córdoba García.
5. Inmaculada Montrey Griño.
6. Miguel Ernesto Gracia Moreno.

PP
1. Sergio Santamaría Santigosa.
2. Pau Romero Doménech.
3. Maria Carmen Moreno Sáez.
4. José Antonio Sepúlveda Moreno.
5. Meritxel Forment Garreta.
6. Ana María Bernal Puiggarí.

CIUDADANOS (C's)
1. Héctor Amelló Montiu.
2. Jaime Muzas Marcos.
3. Arantxa Granada de Caramany Bonet.
4. Pere Cuadros i Dilla.
5. Isabel Machado Rosa.
6. Elisabet Guillen Verdejo.

PACMA
1. Mònica del Mar Jordán Pujol.
2. Albert Benítez Hugas.
3. Aitziber Saez de Buruaga Cousillas.
4. Ángel Rodríguez Vilagran.
5. M.ª Elena Begara Lara.
6. Ramon Torredemer Turu.


FRONT REPUBLICÀ
1. Maria Besora Soler (POBLE LLIURE)
2. Isabel Mateos Caballero (SOM ALTERNATIVA)
3. Albert Sunyer Castillo (PIRATES DE CATALUNYA)
4. Judit Costa i Pagès (POBLE LLIURE)
5. Enric Cardona Garcia (PIRATES DE CATALUNYA)
6. Ana Maria Invernon Caparros (SOM ALTERNATIVA)

VOX
1. Alberto Tarradas Paneque.
2. Pedro Bayonas Muñoz.
3. Aránzazu del Pilar García García-Verdugo.
4. Cristina Ruz Navarro.
5. José Cartañá Pons.
6. María Carmen Comas Viladot.

CONVERGENTS (CNV)
1. Jordi Cordón Pulido.
2. María Sonia Ruíz Gómez.
3. Núria Iglesias Pros.
4. Juan Moré Díaz.
5. Judith Miralles López.
6. Francisco Serrano Zamorano.

IZQUIERDA EN POSITIVO (IZQP)
1. Andrés Peñalver Bernardo.
2. Maria Fabiola Quilca Viracocha.
3. Richard Alpidio Peñafiel Vera.
4. Maritza Maribel Lema Barragan.
5. Jorge Sanjurjo Navarro.
6. Rosa Gladys Chac Palma.

PARTIT COMUNISTA DEL POBLE DE CATALUNYA (PCPC)
1. Miguel de la Cruz Astasio.
2. Tania Notario Calurano.
3. Alexandre Nieto Puig.
4. Gemma Luisa Gómez Bañón.
5. Marc Cabrejas Terradas.
6. Susagna Espigulé González.

PARTIT COMUNISTA DELS TREBALLADORS DE CATALUNYA (PCTC)
1. Adrià Moreno Sánchez.
2. Aida Domenech Núñez.
3. Alex Martínez Ramos.
4. Sonia Romero Otero.
5. Borja Gutiérrez Ruíz.
6. Ana María Turrero Orrio.

POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)
1. Eva Guillamón Granell.
2. Pau Bofill Sala.
3. Jessica Martín Martínez.
4. Pablo Casals Beca.
5. Sabrina Requena López.
6. David Quesada Reinares.

RECORTES CERO-GV
1. Rosa Estefanía Pérez Fernández.
2. Juan Carlos Gonzalo Pérez.
3. Sandra Barba Olaiz.
4. Angel Casado Iglesias.
5. Francisca Cintas González.
6. Xavier Pérez Farre.

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook